Temeller Nasıl Yalıtılır?

Temel yalıtımı uygulamaları düşündüğümüzde, çoğumuz muhtemelen basit şerit veya hendek dolgu versiyonlarını hayal ederiz – burada beton ve blok yapı temelleri yalnızca dış ve iç yük taşıyıcı duvarların altına yerleştirilir. Ancak yalıtım stratejinizi düşünüyorsanız, kullandığınız zemin kat tipini de hesaba katmanız gerekir. Örneğin, zemin taşıyıcı levhaların, uygun şekilde sıkıştırılmış sert ve kum perdelerinden oluşan kendi temeli olmalıdır. Bu arada, ister ahşap ister beton olsun, asma zeminler doğrudan evin dış duvarları ve temelleri tarafından destekleniyor. Böylece her şey aynı termal elementin parçası olur.

980’den önce inşa edilen neredeyse tüm evlerin zeminleri soğuktur. Destekleyici topraktan ısı kaybı düşünülmedi ya da daha da kötüsü,
asılı yapılardaki boşluklar nedeniyle aktif cereyan var. Açıkçası, standartlar o zamandan beri önemli ölçüde değişti – ancak beklentilerimiz de değişti. Şimdiki trend, yerden ısıtmanın üstüne yerleştirilmiş ahşap, taş veya porselen zeminler , böylece ayağımızın altında rahat bir his uyandırabiliriz; ve bu otomatik olarak daha iyi yalıtıma ihtiyacımız olduğu anlamına gelir.

Bunu yerine koymak, yenilemeciler için zor olabilir, ancak sıfırdan kendi kendilerini inşa eden insanlar için pek çok seçenek var.

Bina Yönetmelikleri, temeller yoluyla ısı kaybı için hedef U değerleri belirler. En yaygın çözümler tipik olarak yaklaşık 0,14 ila 0,18 W / m2K’dir, ancak geri döndürmez kilit 0,25 W / m2K’dir. Ayrıca, kendi kendine inşaat yapanların çoğunun geliştirmeye çalışacağı minimum hava geçirmezlik standartları (saatte 10 hava değişimi) vardır.

Genel olarak, bu, duvar ve çatı kumaşının yalıtımındaki iyileştirmeleri baltalayabilecek cereyanlı ev temellerine karşı artan hoşgörüsüzlüğümüzü göstermektedir. Bu nedenle, zemin ve temelin termal detaylandırılmasının hemen yapılması, binanın genel performansında oynayacağı büyük bir rol olduğu düşünülmektedir.

Proje tanıtımı

Yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişe sahibiz.

  • Karmaşık ve küresel yanıt veren yer.
  • Faaliyet gösterdiğimiz toplumun faydası.
  • Uzun ve gurur verici bir geçmişimiz var.
Sonuç

Bu durumda yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

  • Sorun merkezini bulma, vaktinde başlama.
  • Çevreye zarar vermeden proje odaklı.
  • Sonuç odaklı zamanında proje teslimi.