Epoksi Çatlak Enjeksiyonu

Genellikle bu enjeksiyonlar yapınızın içinden yapılırlar, böylece temeli kazma gereği ortadan kalkar. Çatlağın uzunluğu boyunca yerleştirilmiş enjeksiyon pakerleri yoluyla düşük basınçlı 450 psi gibisinden az bir epoksi reçine enjeksiyonudur. Bu pakerler epoksi macunu kullanarak veya sıkıştırma şekli ile duvara sabitlenir veya yapışır. Bu macun, temel çatlağının tüm uzunluğu boyunca uygulanır ve dışarıdaki toprak ile birlikte, enjekte edilen epoxy, çatlagın tüm uzunlugu boyunca içerilmesi için, temel çatlagı içindeki epoksi sınırlamak için bir bariyer görevi görürler.

 

Bunun gibi uygulamalar tipik olarak 5 saat içinde sertleşir ve çatlagın iki tarafını birbirine baglar, buna ek olarak çatlagın temel duvarının tüm kalınlıgından doldurulması , böylece çatlagı kalıcı olarak yok eder, çünkü çatlak esasen artık mevcut degildir ve nihai beton çatlak tamiridir. Aslında, epoksi bag mukameti betonun kendisinin gücünü aşmaktadır! Düşük basınçlı çatlak enjeksiyonu ile ilgili sondaj yoktur ve kokular fark edilmez.

 

 Yapılan Uygulamanın Tekniği hakkında Bilgiler

 

Reçine temel çatlagın içine enjekte edilir. Enjekte etmek için gereken süre çatlagın genişligine, kullanılan epoxy viskozitesine (kalınlıgına) ve genel olarak çatlak başına 15 – 45 dakikaya kadar degişir. Bu konudaki kapsamlı deneyimimiz sonucunda beton çatlagı özelliklerinin belirlediği farklı viskoziteli epoxy kullanır kürleme işlemi sırasında dışarıdaki zemine çatlaktan kanamasını önlemek için birkaç saat gereklidir. Teknisyen en düşük basınç portundan başlayarak çatlatacak ve enjeksiyon portunda hemen görünecektir. Daha sonra en düşük portu kapatılır ve epoksi bunun hemen üstündeki port içine enjekte edilir. Bu işlem, temelin üstündeki çatlaktan doldurulana kadar tekrarlanır.

 

Proje Yönetimi:

Yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

Çözümler

Bu durumda yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

Faydalar

Çevrenin sosyal ve ekonomik sonuçlarının hızlı kentleşme, iklim ve değişim, eşitsizlik ve kaynak stresine vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

Sürdürebilirlik

Uygulama ekipleri görevleri belirlenmiş iş planına uygun hareket eden işinde uzman personellerden oluşur.

Keşif Süreci

Keşif süreci çözümün en önemli aşamasıdır. Bu aşamada sorunun kaynağı tespit edilir.

Teknik Danışmanlık

Yalıtımla ilgili her türlü bilgi için bizi arayabilirsiniz. Teknik Danışmanlarımız memnuniyetle yardımcı olacaklardır.

İş Teslimi

Uygulama müdürü iş planına uygun tamamlanmış projeyi iş teslim departmanına sunar.