Dilatasyon Hareketli Derz Su Yalıtımı

Bina ilk projelendirme esnasında, büyük yapıların depremden az etkilenmesi, daha az salınım yapması için temelden başlayarak çatı yüzeyine kadarki noktalarda belirli mesafelerde boşluklar bırakılır. Bu boşluklara dilatasyon boşlukları denilmektedir. Genellikle de dilatasyon boşlukları, binaların açık otopark birleşimleri, açıklığı fazla olan teras birleşimlerinde, bina ile otopark alanlarının birleşimlerinde bırakılırlar. Dilatasyon boşluklarınının uygun su yalıtım uygulaması yapılmaması durumlarında ise yapılarda çok fazla problem yaşanmaktadır.

Dilatasyon su izolasyonların da kullanılacak olan su yalıtım malzemesinin seçimi çok önemlidir. Hem 2 ayrı betona çok iyi yapışması, hemde esnekliği ile bina hareketlerinden hasar görmemesi gereklidir. Dilatasyon su yalıtımı uygulamarında önerimiz çift kademede su yalıtım uygulaması yapılmasıdır. Buda genellikle en alt katmanda dökme bir mastik ile çözüm üretmek ve sonrasındada dilatasyon bantları ile su yalıtım uygulaması yapılmasıdır.

Bu 2 uygulamada ayrı ayrı tek başına da çözüm üretmektedir ancak ikisinin aynı anda kullanılması çok daha sağlıklı bir su yalıtım uygulama sistemi olacaktır. Dilatasyonun derzi su yalıtım uygulamalarında önemli bir ayrıntı, uygulama yapılan teras alanındaki mevcut su yalıtım ile aynı kotta ve sağlam bir beton yüzeyine uygulama yapılmasıdır. Çünkü genelde yapılan dilatasyon derzi su yalıtım uygulaması ile teras alanındaki su yalıtım uygulaması birlikte çalışmalı ve arada başka katman olmamalıdır.

 

Dilatasyonlar yalıtım kesit Dilatasyon Su Yalıtım Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dilatasyon boşluğunun hava üfleyici makinalar ile iyice temizlenmeli ve zordan arındırılmalıdır Dilatasyon köşelerinde ki servi noktalar varsa temizlenmeli ve köseler yumuşatılmalıdırDilatasyon derzinin boşluğuna yeterli büyüklükte fitil yerleştirilere ilk aşamada polisülfit dilatasyon dolgu macunu ile dolgu işlemi yapılması gerekir En son katman olarak da dilatasyon bandı Epoksi yapıştırıcılar ile dilatasyon boşluğunda omega bırakacak şekilde zemine yapıştırılması gerekmektedir

Dilatasyonun bantları Epoksi yapıştırıcı ile monte edileceğinden uygulama noktası nemli olmaması gerekmektedir.

 

Sizlerde bizimle iletişime geçip bu ürünümüz hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Proje tanıtımı

Yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişe sahibiz.

  • Karmaşık ve küresel yanıt veren yer.
  • Faaliyet gösterdiğimiz toplumun faydası.
  • Uzun ve gurur verici bir geçmişimiz var.
Sonuç

Bu durumda yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

  • Sorun merkezini bulma, vaktinde başlama.
  • Çevreye zarar vermeden proje odaklı.
  • Sonuç odaklı zamanında proje teslimi.