Çatı Bitkilendirme Su Sızıntıları

Günümüzde modern şehircilik anlayışı denilince ayrılmaz bir parçası olan yeşil teras çatılarda yoğun ve geniş alanlı kulllanma bitkilendirme yapılmaktadır.

Yeşil teras çatılar çevrelerindeki iklime katkıda bulunarak havadaki nem oranını, ışıma koşullarını ve hava sıcaklığını etkileyebilir. Yaz aylarında özellikle öğle saatlerinde yoğun olarak karşılaşılan kısa dalga boylu ışınlar yeşil teras çatılardaki bitkiler tarafından absorbe edilmektedir. 

Ayrıca bitkilerin yaprakları yardımı ile oluşturdukları buharlaşma çevre sıcaklığını dengelemektedir. Yapılan muhtelif ölçümlerde güneşin tepe noktasına vardığı öğlen saatlerinde ortam sıcaklığının 10º C kadar düştüğü gözlenmiştir.

Yeşil teras çatılarda kullanılan İZOBEDEL PUR sentetik örtüler serbest serme metodu ile uygulanmaktadır. İZOBEDEL TKO sentetik örtülerin bitki kökleri ve rizomlarına dayanımı FLL standartlarına göre test edilmiş ve uygunluğu belgelenmiştir.

Alçak bitki örtüsüne sahip bir yeşil teras çatı uygulamasında çakıl yollar kullanarak farklı bahçecikler oluşturulmaktadır. 

Orta yükseklikte bitki örtüsüne sahip bir yeşil teras çatıda üzerinde yürünebilir yeşil alanlar oluşturulmuş aynı zamanda ahşap deck sistemine bağlantı yapılmıştır. 

Çim ve bitkilerden oluşan gezilebilir yeşil teras çatı sistemi yoğun şehir hayatına değer katmaktadır.

Sıradışı mimari ve peyzaj tasarımlarında İZOBEDEL PRO sentetik örtüleri kullanılmaktadır.

Proje tanıtımı

Yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişe sahibiz.

  • Karmaşık ve küresel yanıt veren yer.
  • Faaliyet gösterdiğimiz toplumun faydası.
  • Uzun ve gurur verici bir geçmişimiz var.
Sonuç

Bu durumda yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

  • Sorun merkezini bulma, vaktinde başlama.
  • Çevreye zarar vermeden proje odaklı.
  • Sonuç odaklı zamanında proje teslimi.