Tünel Su Yalıtım Sistemleri

Su yalıtım sistemi seçimi, tünelin tipi ve yapısının yanı sıra jeolojik kriterlere bağlıdır. Kayanın içinden geçen tüneller genellikle sadece kayadaki çatlaklardan sızıntıyla ilgilenir, bu da su birikintisinin olmadığı bir durumdur. Bu durumlarda su yalıtımı sadece kasa üzerine uygulanır. Buna kısmi veya şemsiye su yalıtımı denir. Bununla birlikte, kırılgan veya gevşek kayalardaki tüneller söz konusu olduğunda, tabakalardan akan kaynaklar ve su ile sık sık karşılaşılır. Bu koşullar, tünelin beklenen hidrostatik basınca dayanacak şekilde tasarlanmış su yalıtım malzemesi ile tamamen sarılmasını gerektirir.

Tünel Kaplama

Tünel kullanımının güvenliğini ve kalitesini korumak için membranlar vasıtasıyla tünellerin astarlanması ve boşaltılması gereklidir.

Kullanılan teknoloji, özel iskele, bağlantı aksesuarları ve ayrıca PVC kaplamalar, drenaj paspasları ve drenaj boruları gibi çeşitli özel membran türlerinin kullanılmasını içerir. İzobedel tarafından sunulan kaplama teknolojisi, çok sayıda projede uygulanmış ve genel proje uygulamasına sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir.

 

Tünellerin Esnek Su Yalıtımı

Tüneller, 100 yılı aşkın bir hizmet ömrü ile inşa edilmektedir, bu da, tünel inşaatı standartlarının, özellikle sızdırmazlık ve su yalıtım sistemlerini içeren standartların yüksek olması gerektiği anlamına gelir. Tünel sızdırmazlığı, tünel yapısını nemden veya kasıtsız su girişinden ve ayrıca agresif su veya toprakların oluşturduğu tehlikeye ve kimyasalların etkilerine karşı koruma görevine sahiptir. Bu nedenle, bir contanın güvenilir şekilde çalışması, inşaattan sonra müteakip onarımlar için kolayca erişilemeyen trafik tünelleri durumunda özellikle önemlidir. Sizlerde ücretsiz danışmanlık için bize ulaşabilirsiniz…

Proje tanıtımı

Yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişe sahibiz.

  • Karmaşık ve küresel yanıt veren yer.
  • Faaliyet gösterdiğimiz toplumun faydası.
  • Uzun ve gurur verici bir geçmişimiz var.
Sonuç

Bu durumda yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

  • Sorun merkezini bulma, vaktinde başlama.
  • Çevreye zarar vermeden proje odaklı.
  • Sonuç odaklı zamanında proje teslimi.