Islak Zemin Yalıtımı

Islak Hacimlerde Su Yalıtımı

Suya sürekli maruz kalan ve su ile hem hal olan seramik kaplı alanlar ıslak zemin veya ıslak hacim olarak adlandırılır. Evimizde bulunan ıslak zeminler tuvalet (WC), banyo, mutfak, lavabolarının olduğu alan, balkon, teras, kış bahçesi, sauna, havuz çevresi, ıslak zemin alanlarıdır. Devamında Islak zemin yapılarımızın su izolasyonunda en sıkıntılı olan bölgeleridir. Bundan dolayıdır ki  Yalıtım yapılırken su ve diğer tesisatçılar ile su yalıtım ekibi koordineli çalışılması gerekmektedir. Islak olan hacimde mekân dar ve işin küçük olması münasebetiyle çok da önemsenmeyen yelerdir. Ama sonuç olarak doğru uygulanmayan veya doğru uygulanıp sonradan gelen tesisatçının kendi işini bitirebilmek için yaptığı bir hata yapılan yalıtıma zarar vermekte çeşitli tamiratı zor sonuçlar doğurmaktadır.

Yapılan su yalıtımı hataları ciddi hasarlar açar. Alt ve yan komşularımızın evlerine tahribat vererek komşuluk ilişkimizde bozar. Islak hacim altına sızan su nem rutubet yapar.

Duvarlarımızda kabarmalar oluşur ve içeride çekilmez koku oluşur. Devamında zeminde şap içerisine sızan su serbest ilerleyerek parkelerimize zarar verebilir. Alt katlarda bulunan tavanlardaki boya, sıva kabarmaları ve kartonpiyer düşmeleri görünmektedir. Bu türden hasarlar oluşup çözüm aranmaya başlanınca olayın su tesisatından mı su izolasyon sorunumu ayırt etmek zordur. Islak olan hacim su yalıtımı projeyle birlikte yapılması maliyet açısından en uygun olanıdır.

 

Ülke ekonomisi ve bireysel ekonomi açısından düşünüldüğünde önemli olanın konut alan vatandaşların bilinçli olmasıdır. Binanın inşaatı sırasında diğer su yalıtımı bölgeleriyle birlikte ıslak hacimlerin su izolasyonu yapıldı mı ve nasıl yapıldı konularında konut satanlardan bilgi almaları konut yapan firmaları yalıtımın ehemmiyet konusuna dikkatlerini çekecektir. Günümüzde su izolasyonu yeni yeni önem kazanmaya başlamıştır.

Proje tanıtımı

Yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişe sahibiz.

  • Karmaşık ve küresel yanıt veren yer.
  • Faaliyet gösterdiğimiz toplumun faydası.
  • Uzun ve gurur verici bir geçmişimiz var.
Sonuç

Bu durumda yanıt veren yeri teslim etmek için çevresel sosyal ve ekonomik sonuçlara vurgu yapan uzun ve gururlu bir geçmişimiz var.

  • Sorun merkezini bulma, vaktinde başlama.
  • Çevreye zarar vermeden proje odaklı.
  • Sonuç odaklı zamanında proje teslimi.